STRONA GŁÓWNA  -  Jak zacząć nurkować - informacje praktyczneNasza oferta obejmuje kursy nurkowania oraz szkolenia. Kursy oraz szkolenia prowadzi wykwalifikowany instruktor, jego kwalifikacje i umiejętności są potwierdzone wieloma dyplomami i certyfikatami. Kursy nurkowania oraz szkolenia prowadzone są we Włocławku jaki i w innych lokalizacjach.
Prowadzimy szkolenia w dwóch systemach CMAS i LOK. Osobą odpowiedzialną za prowadzenie zajęć jest instruktor Paweł Mikucki.

Prowadzimy szkolenia na stopnie nurkowe wg międzynarodowych standardów CMAS i LOK oraz szkolenia specjalistyczne. Więcej o ścieżce szkoleń znajdziesz
klikając poniższy obrazek.Szkolenia odbywają się w systemie weekendowym lub ciągłym w bazie nurkowej. Baza nurkowa znajduje się nad jeziorem Piaseczno gm. Wielgie, około 30 km od Włocławka.

W trakcie szkolenia zapewniamy profesjonalny sprzęt oraz fachową opiekę instruktorską. Nasze szkolenia charakteryzują się indywidaualnym podejściem do każdego kursanta, w zależności od potrzeby powtarzamy wielokrotnie ćwiczenia, aż do osiągnięcia wysokiego poziomu wyszkolenia kursanta. Na certyfikat, który wydajemy trzeba sobie zapracować dla bezpieczeństwa swojego oraz partnerów z którymi będziecie nurkowali w przyszłości. Szkolimy intensywnie i w małych grupach. Zazwyczaj grupa składa się z instruktora i 2-4 kursantów. Taki tok szkolenia pozwala na najszybsze przekazanie wiedzy i wykonanie zadań praktycznych pod wodą.

Organizujemy wyjazdy krajowe i zagraniczne podczas których trenujemy nurkowanie w różnych warunkach. Na naszej stronie można obejrzeć zdjęcia z naszych wypraw. Napełniamy butle nurkowe, wypożyczamy sprzęt nurkowy, serwisujemy sprzęt.

ZACZYNAMY NURKOWANIE !!!

Podstawowe informacje przed przystąpieniem do kursu:
 1. Czy muszę umieć pływać, jeśli zamierzam nurkować ?
  Jeśli chcesz nurkować to musisz umieć pływać i Twoja umiejętność pływania powinna być chociaż na poziomie podstawowym. Przed przystąpieniem do kursu będziesz musiał(a) przepłynąć dowolnym stylem dystans 100 m.
 2. Jaki sprzęt nurkowy muszę posiadać, aby rozpocząć kurs ?
  Przystępując do kursu nurkowania dla początkujących nie będzie Ci potrzebny żaden sprzęt - to my wypożyczymy Ci za darmo na czas kursu cały sprzęt nurkowy, czyli automat oddechowy, octopus, manometr, głębokościomierz, butlę z powietrzem, jacket (kamizelkę ratunkowo wypornościową), skafander neoprenowy oraz pas balastowy.
 3. Jakie są terminy kursów ?
  Kurs P1 CMAS możesz rozpocząć nawet dzisiaj. Przygotowaliśmy dla Ciebie wiele terminów rozpoczęcia kursu podstawowego. Jeżeli jesteś zapracowany, ciągle brakuje Ci czasu możesz skorzystać z programu indywidualnego. Biorąc udział w takim kursie to my dostosujemy się do Ciebie i Twojego czasu.
 4. W jakiej federacji nurkowej będziesz szkolona(y) ?
  W Centrum Nurkowania będiesz szkolona(y) w jednej z najpopularniejszych na świecie federacji CMAS. Zapewnia ona przystępną i fachową formę przekazywania wiedzy. System CMAS to profesjonalne materiały szkoleniowe składające się z podręczników, filmów DVD, slajdów oraz prezentacji multimedialnych. Największym atutem CMAS jest powszechność. CMAS jest akceptowane i rozpoznawane na całym świecie w każdej bazie nurkowej. Ponad 80 % nurków na świecie posiada właśnie certyfikat CMAS.
 5. Czym będziemy się zajmować na kursie ?
  Kurs nurkowania dla początkujących składa się z kilku części. Część pierwsza to teoria, która obejmuje pięć wykładów. Część druga to zajęcia na basenie, gdzie będziesz wykonywać ćwiczenia pod wodą w pełnym sprzęcie nurkowym. Część trzecia to wody otwarte gdzie odbędziesz cztery nurkowania w jeziorze. Na koniec kursu napiszesz egzamin. Po zaliczeniu wszystkich zadań i poprawnym napisaniu egzaminu otrzymasz Międzynarodowy Certyfikat CMAS P1.
 6. Na jakim basenie będą odbywały się zajęcia ?
  Przez cały rok (z wyłączeniem okresu letniego czerwiec-wrzesień) prowadzimy zajęcia na basenie w Zespole Szkół Elektrycznych we Włocławku. Daje to naszym kursantom i nam komfort w prowadzeniu zajęć. Dodatkowo basen spełnia wszystkie standardy związane ze szkoleniem.
 7. Gdzie odbywają się nurkowania w wodach otwartych ?
  Podstawowym miejscem nurkowania jest jezioro Pasieczno położone w gminie Wielgie ok. 30 km od Włocławka. Na kursie podstawowym jak i tych bardziej zaawansowanych do głębszych nurkowań wybieamy również inne nurkowiska w Polsce ze szczególnym uwzględniem jak i upodobaniem (ze względu na odległość jak i piękną widocznośc pod wodą) - Baza Piechcin około 80 km od Włocławka.
 8. Czy zaraz po skończonym kursie będziesz mogła (mógł) nurkować ?
  Tak. Zaraz po zakończeniu kursu otrzymasz Certyfikat CMAS oraz dokumenty nurkowe w postaci rejestru i książki płetwonurka.
 9. Ile kosztuje kurs ?
  Ceny kursów są uzgadniane indywidualnie z każdą zainteresowana osobą, zależą również od ilości osób w grupie. Jeśli będziesz miała (miał) do nas jeszcze jakieś pytani to prosimy o kontakt telefoniczny.